Adresas

Taikos pr.15A, LT-31107 Visaginas
Administracija tel. (8 386) 75289

Kontaktai

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tel. (8 386) 74643

Konsultacijų skyriaus registratūra d.d. tel. (8 386) 73001,
(iš. registracija d.d. 8.00-16.00) mob. 8 656 22225

El.paštas

Administracija: info@visaginoligonine.lt

Barokamera yra paskutinis sveikatos lašas, teikianti žmogui deguonį, kuris pagerina kraujo cirkuliacija, taigi ir medžiagų apykaitą, nes kai kraujas prieina prie kiekvienos riebalinės ląstelės ir pasotina ją deguonimi, ji geba pati apsivalyti- lengviau sudegina riebalus.

  

Deguonies dėka organizmas apsirūpina energija. Esant įvairiems susirgimams, apsinuodijimams, organizme vystosi vietinis arba bendras ūmus ar lėtinis deguonies nepakankamumas, kuris ne visada gali būti kompensuojamas įprastinėmis priemonėmis. Be to, hiperbarinės deguonis, pateikdamas į mainų procesus, veikia kaip farmakologinė priemonė. Gydant HBO pagerėja bendra ligonių savijauta, širdies ir kraujagyslių veikla, kvėpavimas, normalizuojasi virškinimo trakto veikla, sustiprėja medikamentinių preparatų veikimas, greičiau vyksta uždegiminių procesų ir žaizdų užgijimas, pagerėja nervų sistemos veikla.

Deguonis svarbus mums visiems (jis sudaro 65 proc. žmogaus kūno svorio ), tačiau šiais laikais, gyvenant miestuose ir kvėpuojant užterštu oru, gryno deguonies organizmas gauna vis mažiau ir mažiau. Šią klaidą galima ištaisyti profilaktiškai naudojantis barokameromis. Barokamera padeda deguoniui patekti iš plaučių į kraujagysles, aprūpina hemoglobiną deguonimi 100%. Per procedūrą žymiai padidėja deguonies, ištirpusio kraujo plazmoje ir kitose organizmo skystose terpėse, koncentracija, suaktyvėja medžiagų apykaita. 

Gydymas deguonimi padeda apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų poveikio ir yra ypač naudingas esant organizmo intoksikacijai, antsvoriui, priešlaikiniam odos senėjimui, miego sutrikimams, galvos skausmams, pervargimui, aukštam kraujospūdžiui, sergant odos ligomis (žvyneline ir kt.), cukriniu diabetu, alergija, depresija.

Natalja Veikša 

Vyr. slaugytoja 

 

Reabilitacija tai kompleksas sveikatą grąžinančių priemonių. Skyriuje šiam tikslui naudojami nemedikamentiniai gydymo būdai. Tarp jų pagrindinį vaidmenį vaidina aparatiniai fizioterapijos metodai, kineziterapija ir masažas. Fizioterpijos metodai indikuotini esant beveik visų vidaus organų susirgimams, chirurgijoje, traumatologijoje, pulmonologijoje, dermatologijoje, esant LOR susirgimams. Pagrindiniai fizioterapijos metodai yra elektroterapija, šviesos bei šilumos terapija, gydymas ultragarsu bei inhaliacijomis.

  

Fizinių faktorių poveikis mažina uždegiminius, distrofinius bei funkcinius patologinius procesus ir netgi juos pašalina. Medikamentiniai ir fizioterapiniai gydymo būdai sustiprina vienas kito poveikį ir pagreitina ligonio išgijimą. Racionalus fizioterapijos priemonių naudojimas dažnai įgalina sumažinti medikamentų dozes ir greičiau pasiekti teigiamą efektą.
Kineziterapija pagerina bendrą organizmo būklę, padidina paciento judrumą, fizinį darbingumą ir padidina medžiagų apykaitos intensyvumą. Ji leidžia įveikti arba pagerinti judėjimo aparato sutrikimus, esant artrozėms, artritams, po traumų. Kineziterapija taip pat naudojama sergant obstrukcinėmis plaučių ligomis, gydant neurologinius ligonius. Skyriuje dirba kineziterapaeutai su aukštuoju išsilavinimu ir didele darbo patirtimi.
Didelis dėmesys skiriamas psichologiniams reabilitacijos aspektams: racionalaus požiūrio į susirgimą formavimui, motyvacijos dalyvauti reabilitacijos procese ugdymui. Šia veikla užsiima visi skyriaus darbuotojai; tiek gydytojas priėmimo metu; tiek vidurinis medicinos personalas atliekant procedūras, masažą; tiek specialistai kineziterapijos salėje. 

  

  

Per metus gydosi apie 5000 ligonių. Kadangi gydoma kompleksiškai, dažniausiai vienam pacientui per dieną atliekamos 2-3 skirtingos procedūros.
Skyriaus darbuotojai stengiasi, kad čia ateinantiems pacientams būtų patogu ir jauku.
Gydymą skyriuje paskiria gydytojas reabilitologas. Tačiau jis ligonius priima tik su ligoninės ir poliklinikos specialistų siuntimu. Kadangi skyriaus galimybės vienu metu priimti daug pacientų ribotos, taikome išankstinį pacientų užrašymą. Tai leidžia išvengti eilių, kuriose laukimas būtų nemalonus pacientui.

HALOTERAPIJA

2013 metais buvo baigta įrengti moderni Halokamera. Haloterapija – tai nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra ir oro drėkinimu. Druskų kambario sienos, grindys ir lubos yra padengtos druska. Haloterapija taikoma sergant bronchine astma, lėtiniais bronchitais, bronchektazine liga.Galima kreiptis gavus PSPC gydytojų siuntimą, antrinio lygio (ligoninės) gydytojų konsultantų, kurie paskirs haloterapiją, taip pat teikiamos ir mokamos haloterapijos paslaugos, dėl kurių galima kreiptis ir be gydytojų siuntimų, reikia sumokėti į Konsultacijų skyriuje esančios registratūros kasą nustatyto dydžio įmokas.

  

HALOTERAPIJA TAIKOMA:

  • plaučių, kvėpavimo takų ir odos patologijoms gydyti bei susirgimų profilaktikai;
  • kvėpavimo takų higienai;
  • virusinių infekcinių ir peršalimų ligų profilaktikai;
  • alerginių susirgimų profilaktikai;
  • organizmo apsauginių mechanizmų aktyvavimui;
  • odos susirgimams gydyti, odos susirgimų profilaktikai;
  • atsipalaidavimui nuo įtampos ir streso.

HALOTERAPIJOS PROCEDŪROS EFEKTYVIOS TOKIEMS ŽMONĖMS, KURIE:

  • serga chronišku plaučių susirgimu, astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, bronchitu, pneumonija, mukoviscidoze;
  • serga respiratorine alergija, pvz. polinoze (šienlige), alerginiu rinitu, ir kt.;
  • dažnai serga rinitu, sinusitu, faringitu, turi išvešėjusius adenoidus bei serga kitomis LOR patologijomis.

HALOTERAPIJOS PROCEDŪROS EFEKTYVIOS:

  • ūmių virusinių respiratorinių infekcijų profilaktikai ir gydymui;
  •  kvėpavimo takams valyti nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų bei profilaktinei higienai;
  • odos susirgimams gydyti bei profilaktikai - aknė, neurodermitas, psoriazė (žvynelinė) ir kita;
  • širdies kraujagyslių ligoms gydyti (kartu su plaučių ligomis);
  • vegetatyvinės nervų sistemos harmonizavimui;
  • imuninės sistemos stiprinimui;
  • psichinei ir emocinei būklei gerinti.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba

Skyriuje veikia Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba. Paslaugas teikia specialistų komanda, kurią sudaro: gydytojas, med.psichologas, logopedas, kineziterapeutas, soc.darbuotojas. Vaikams, turintiems gydytojo siuntimą, paslaugos apmokamos iš PSDF lėšų.

  

  

  

Visada laukiame jūsų atvykstant !

Ligoninėje yra sukaupta pakankamai šiuolaikinės aparatūros, kad galėtume diagnozuoti ir gydyti įvairius susirgimus. Tai du naujausi videofibrogastroskopijos aparatai, kuriais galima diagnozuoti skrandžio, dvylikapirštės žarnos ligas, paimti medžiagos ištyrimui, jei kyla įtarimas dėl onkologinių susirgimų. Kolonoskopas – tiesiosios ir storosios žarnos tyrimui, septyni echoskopai, iš kurių du – vieni geriausių Lietuvoje. Jų dėka galima ištirti visų kūno organų, nuo galvos iki kojų kraujotaką, esamus anatominius pakitimus, esant reikalui, padaryti ligą liudijančias nuotraukas.

  

  

Visagino ligoninės Diagnostikos skyriuje dirba gydytojai radiologai, medicinos praktikos gydytoja, gydytojas endoskopuotojas, gydytoja ginekologė – echoskopuotoja.
Visi gydytojai patyrę, kelia kvalifikaciją mūsų šalies klinikose, Rusijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje. Radiologijos laborantai, bendrosios praktikos slaugytoja, laboratorinės diagnostikos specialistai turi aukščiausią kvalifikacinę kategoriją.

Skyrius aprūpintas naujausia aparatūra. Turime du stacionarius rentgenodiagnostikos aparatus su optiniais stiprintuvais. Šiais aparatais darome įvairias rentgenogramas, šviečiame plaučius, stemplę, skrandį, žarnyną. Portatyviniais aparatais, kurių turime tris, atliekame rentgenogramas sunkiems ligoniams palatose, operacinėje, Anesteziologijos reanimatologijos skyriuje.

  

Skyrius aprūpintas moderniais ultragarsiniais aparatais. Tiriame širdį įvairiais režimais, spalviniu dopleriu galime ištirti kraujagysles, atliekame pilvo organų, mažojo dubens, krūtų, skydliaukės echoskopinius tyrimus.

Mūsų skyriuje yra galimybė ištirti plaučių ventiliacinę funkciją kompiuteriu, atlikti elektrokardiogramą. Elektrokardiografais galima registruoti elektrokardiogramas ir atlikti krūvio mėginius.
Skyriuje turime vieną moderniausių respublikoje encefalografų, kuriuo atliekame encefalogramas.
Turime dvi EKG ir dvi AKS monitoringo sistemas, kuriomis visą parą registruojame elektrokardiogramą ir kraujospūdžio rodiklius.

Yra galimybė videoechoskopine sistema su gastrofibroskopu ir fibrokolonoskopu ištirti virškinamąjį traktą, stemplę, skrandį, žarnyną. Galime atlikti Helicobacter testą, pašalinti svetimkūnius, paimti medžiagą biopsijai, sustabdyti kraujavimą, pašalinti polipus.

MAMOGRAFIJA

2015 m. Visagino ligoninė įsigijo naują C-lanką Ziehm Solo, kuris ne tik pasižymi moderniausia vaizdo gavimo technologija, bet ir užtikrina didelį našumą ortopedijos, traumatologijos ir skausmo valdymo srityse. Didėjant įrenginių kiekiui ligoninės operacinėje, naujasis C-lankas puikiai tinka, nes tai vienas kompaktiškiausių tokio tipo įrenginių rinkoje. Jis generuoja trumpus, stačiakampius impulsus iki 25 kadrų per sekundę, užtikrindamas aiškius gaunamus vaizdus, net jei pacientas juda. Ši intelektuali impulsų technologija taip pat mažina pacientams ir personalui tenkančios apšvitos dozės kiekį. Į C-lanką integruotos visos funkcijos reikalingos vaizdų gavimui, apdorojimui ir archyvavimui.

Krūties vėžys – opiausia moterų sveikatos problema. Tačiau iki šiol ligos etiologija vis dar tebėra iki galo neaiški, mirštamumo rodikliai išlieka aukšti, o epidemiologiniais duomenimis, sergamumas pasaulyje kasmet didėja 1-2 proc. Sėkmingai kovai su vėžiu yra svarbi ir onkologinių ligų profilaktika, ir kombinuotas gydymas, ir kokybiška ilgalaikė stebėsena bei, svarbiausia, tiksli ir laiku atlikta diagnostika. Įvairiausiais diagnostikos metodais yra galimybė aptikti naviką labai anksti, t.y. neišplitusį, nedidelį ar dar net nesupiktybėjusį. Kai nustatomas ankstyvos vėžio stadijos ar neišplitęs navikas, sėkmingo gydymo (išgydymo) ir išgyvenamumo prognozės yra daug geresnės.

Mamografija – tai vaizdinis rentgeno spindulių krūtų ligų diagnostikos metodas ir vienintelis naudojamas atrankiniams tyrimams. Juo galima aptikti krūties navikus nuo 2 mm dydžio, jautrumas siekia 90 proc. Taigi mamografija – vienas svarbiausių tyrimų krūties vėžio atveju. Reguliari atrankinė mamografinė patikra mirštamumą nuo šios ligos gali sumažinti iki 30 proc. Mamografiniai tyrimai turi būti atliekami tik kokybiškais aparatais bei naudojant kokybiškas medžiagas. Tyrimui vertinti labai svarbu radiologo kompetencija bei patirtis, nes mamogramose reikia pastebėti ypač mažus pakitimus ir struktūras: mikrokalcinatus, fibrozines druoželes. Be to, krūties audinys jautrus jonizuojamajai spinduliuotei, todėl būtina užtikrinti kad kokybiškas vaizdas būtų gaunamas kuo mažesne doze. Visus šiuos reikalavimus atitinka naujas ligoninėje instaliuotas mamografijos aparatas M-IV.

Kad būtų užtikrinta kokybiška diagnostika mamografijos aparatas M-IV buvo skaitmenizuotas. Fosforinių plokščių ir skaitytuvo pagalba į laboranto darbo vietos monitoriaus ekraną išvedamas skaitmeninis vaizdas, kuris po pirminės peržiūros perduodamas į centrinį vaizdų archyvą. Radiologas savo darbo vietoje atlieka vaizdų analizę ir diagnostiką. Aukštos medicininės raiškos diagnostikos monitoriai ir daugybė programinių įrankių  (I-Read Mammo) - specializuoti mamografiniai bei suporuoti peržiūros įrankiai, pilnas rinkinys standartinių diagnostinių įrankių: Window/level, rotate, flip, pan, zoom, invert, ROI, ilgio ir kampų matavimai, anotacijos ir kt. -padeda atlikti tikslią diagnostiką.

Mamografo skaitmenizacija užbaigė visų ligoninėje naudojamų radiologinių vaizdų skaitmenizavimo procesą. Nuo šiol visi ligoninėje gaunami diagnostiniai radiologiniai vaizdai yra saugomi skaitmeniniame archyve.

Atliekamos atrankinės mamografijos patikros dėl krūties vėžio paslaugos. Informacija teikiama tel.nr. 8656 22225 nuo 9.00 iki 15.00.

  

Kompiuterinė tomografija

Kompiuterinė tomografija (KT) – tai tyrimo būdas pamatyti vidines organizmo struktūras naudojant Rentgeno spindulius. Kompiuterinis tomografas, aparatas naudojamas šiam tyrimui, siunčia ne vieną Rentgeno spindulių srautą, kaip paprastas Rentgeno spindulių aparatas, o kelis srautus skirtingais kampais.

KT yra tikslesnis tyrimas nei paprasta rentgeno nuotrauka.

 

  

KT leidžia gydytojams pamatyti vidaus organus ir kitas vidines organizmo struktūras nedarant operacijų ar kitų nemalonių procedūrų. Taip pat kompiuterinės tomogramos yra svarbios nustatant vėžio auglio (pvz., plaučių, krūties) vietą ir planuojant spindulinį gydymą.

KT tyrimas labai tinka nustatant kraujavimą į smegenis, aneurizmas (kai kraujagyslės siena išsipučia), smegenų auglius ar kitą smegenų pažeidimą. Naudojant kompiuterinę tomografiją galima aptikti auglius ir pūlinius bet kurioje kūno vietoje: smegenų, gerklų, nosiaryklės, plaučių, kepenų, kasos, šlapimo pūslės, gimdos, kiaušidžių, kaulų ir kt. Taip pat tai puikus metodas diagnozuoti daugelį plaučių ligų: plaučių uždegimą, bronchektazę, sarkoidozę, plaučių fibrozę, plaučių abscesą, pleuritą, plaučių arterijos trombinę emboliją. Taip pat šis tyrimas tinka diagnozuoti šlapimo pūslės ar tulžies pūslės akmenligę, giliųjų venų trombozę. 

VšĮ Visagino ligoninės klinikinės diagnostikos laboratorija - dinamiškai besivystantis skyrius.

Laboratorijos darbui naudojami kokybiški reagentai ir medicinos priemonės. Laboratorija aprūpinta naujausia aparatūra: biocheminiu, elektrolitų,, kraujo dujų, kraujo krešėjimo, hematologiniu analizatoriais. Aparatūros kontrolė ir kalibravimas atliekamas pagal Europos standartą: “Medicinos laboratorijos. Kokybės ir kompetencijos reikalavimai.“ (LST EN ISO 15189:2012, pataisyta 2014-08-15).

Laboratorijoje dirba du medicinos biologai ir penki klinikos laborantai.

Kiekvienais metais laboratorija dalyvauja tarptautinėje kokybės kontrolėje  pagal „RIQAS“ ir „LABQUALITY” programas.

Laboratorijos darbuotojai kelia kvalifikaciją tobulinimosi kursuose.

Visagino ligoninės laboratorija turi budinčią tarnybą, kuri  skubius tyrimus atlieka visą parą.

Laboratorijoje atliekama iki 65 000 įvairiausių tyrimų per metus.

  

  

Laboratorijoje atliekamų tyrimų spektras gana platus. Laboratorijoje atliekami šie tyrimai:

Hematologiniai tyrimai:

  • automatizuotas kraujo tyrimas ( leukocitai, eritrocitai, hemoglobinas, hematokritas, trombocitai ir kt.);
  • mikroskopinis diferencinis leukocitų tyrimas.

Imunohematologiniai tyrimai:

  • kraujo grupės nustatymas;
  • Rh faktoriaus nustatymas;
  • eritrocitų antigenų antikūnų nustatymas.

Infekcijų serologiniai tyrimai:

  • sifilio diagnostika ( nespecifiniai ir specifiniai antikūnai prieš Treponema pallidum);
  • EBV viruso IgM antikūnų nustatymas latekso agliutinacijos metodu;
  • antistreptolizino-O (ASO) nustatymas (streptokoko infekcija);
  • ŽIV 1-o ir 2-o tipo antikūnų nustatymas;
  • roto ir adenoviruso infekcija (testas).

Bendraklinikiniai tyrimai:

  • bendras šlapimo tyrimas;
  • mikroalbuminurijos nustatymas (šlapime);
  • lytiniu keliu plintančių ligų mikroorganizmų nustatymas (tepinėlis iš lytinių organų);
  • koprograma;
  • slaptas kraujas (išmatose);
  • pirmuonių ir helmintų nustatymas (išmatose);
  • bendras likvoro nustatymas.

Biocheminiai tyrimai:

  • bendrojo baltymo koncentracijos nustatymas;
  • albumino koncentracijos nustatymas;
  • gliukozės koncentracijos kraujyje (arba plazmoje) nustatymas;
  • šlapimo rūgšties koncentracijos nustatymas;
  • šlapalo koncentracijos nustatymas;
  • kreatinino koncentracijos nustatymas;
  • bendras cholesterolis;
  • lipoproteinograma (bendras cholesterolis, trigliceridai, didelio tankio lipoproteinų cholesterolio koncentracijos nustatymas, mažo tankio lipoproteinų cholesterolio koncentracijos nustatymas;
  • bendras bilirubinas;
  • tiesioginis bilirubinas;
  • alaninaminotransferazės (ALT) aktyvumo nustatymas;
  • aspartataminotransferazės (AST) aktyvumo nustatymas;
  • šarminės fosfatazės aktyvumo nustatymas;
  • kreatinfosfokinazės (CK) aktyvumo nustatymas;
  • kreatinfosfokinazės MB izofermento (CK-MB)  aktyvumo nustatymas;
  • alfa-amilazės aktyvumo nustatymas;
  • chloridų koncentracijos nustatymas;
  • bendrojo kalcio koncentracijos nustatymas;
  • jonizuoto kalcio koncentracijos nustatymas;
  • kalio ir natrio koncentracijos nustatymas;
  • geležies serume koncentracijos nustatymas;
  • fosforo koncentracijos nustatymas;
  • magnio koncentracijos nustatymas;
  • kraujo dujų ir pH tyrimas;
  • glikozilinto hemoglobino (HbA1c) nustatymas;
  • C- reaktyviojo baltymo nustatymas;
  • prokalcitonino kokybinis ir pusiau kiekybinis nustatymas.

 Kraujo krešėjimo tyrimai:

  • protrombino laiko (SPA) ir tarptautinio normalizacijos santykio (INR) nustatymas;
  • aktyvinto dalinio tromboplastino laiko (ADTL) nustatymas;
  • fibrinogeno koncentracijos nustatymas;
  • d-dimerų nustatymas.

Prašome kreiptis kiekvieną  darbo dieną nuo 7.30 val. iki 15.30 val. Mokami tyrimai išrašomi ir priduodami nuo 7.30 iki 9.00 val. Laboratorijos telefono nr.: 8-386 74 645; elektroninis paštas: laboratorija@visaginoligonine.lt. Laboratoriją rasite ligoninės antrame aukšte.

1998 metais Visagino ligoninėje buvo atidarytas 22 lovų Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius. Jis įsikūręs pagrindiniame ligoninės korpuse, IV-ame aukšte.

Į skyrių guldomi pacientai, kuriems reikalinga medicininė priežiūra - sergantys lėtinėmis ligomis ir su negalia. Tai pacientai su onkologiniais susirgimais, po išeminių insultų, po traumų, su jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų ligomis, po operacijų.
Šiuo metu skyriuje yra 70 ilgalaikio gydymo lovų. Pacientai į skyrių priimami su bendrosios praktikos gydytojų arba apylinkės terapeutų siuntimais, perkeliami iš kitų skyrių. Per metus mūsų skyriuje pacientai gali gydytis iki 120 kalendorinių dienų.

Ligoniai skyriuje maitinami dietiniu maistu 3-4 kartus per dieną. Skiriamas medikamentinis gydymas, įvairios procedūros: fizioterapija, kineziterapija, masažas. Pacientus kasdien vizituoja gydytojas terapeutas. Jei pacientai turi nusiskundimų, kviečiami atitinkamo profilio gydytojai konsultantai.

  

  

  

Skyriuje yra galimybė palikti priežiūrai savo giminaičius atostogų ar komandiruočių metu. Ši paslauga mokama.
Yra TV, bibliotekėlė.
Nuoširdūs ir kompetentingi skyriaus darbuotojai užtikrina gerą priežiūrą. Mes pasiruošę priimti visus norinčius.

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.

Apie slapukus