Adresas

Taikos pr.15A, LT-31107 Visaginas
Administracija tel. (8 386) 75289

Kontaktai

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius tel. (8 386) 74643

Konsultacijų skyriaus registratūra d.d. tel. (8 386) 73001,
(iš. registracija d.d. 8.00-16.00) mob. 8 656 22225

El.paštas

Administracija: info@visaginoligonine.lt

Ligoninėje yra sukaupta pakankamai šiuolaikinės aparatūros, kad galėtume diagnozuoti ir gydyti įvairius susirgimus. Tai du naujausi videofibrogastroskopijos aparatai, kuriais galima diagnozuoti skrandžio, dvylikapirštės žarnos ligas, paimti medžiagos ištyrimui, jei kyla įtarimas dėl onkologinių susirgimų. Kolonoskopas – tiesiosios ir storosios žarnos tyrimui, septyni echoskopai, iš kurių du – vieni geriausių Lietuvoje. Jų dėka galima ištirti visų kūno organų, nuo galvos iki kojų kraujotaką, esamus anatominius pakitimus, esant reikalui, padaryti ligą liudijančias nuotraukas.

  

  

Visagino ligoninės Diagnostikos skyriuje dirba gydytojai radiologai, medicinos praktikos gydytoja, gydytojas endoskopuotojas, gydytoja ginekologė – echoskopuotoja.
Visi gydytojai patyrę, kelia kvalifikaciją mūsų šalies klinikose, Rusijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje. Radiologijos laborantai, bendrosios praktikos slaugytoja, laboratorinės diagnostikos specialistai turi aukščiausią kvalifikacinę kategoriją.

Skyrius aprūpintas naujausia aparatūra. Turime du stacionarius rentgenodiagnostikos aparatus su optiniais stiprintuvais. Šiais aparatais darome įvairias rentgenogramas, šviečiame plaučius, stemplę, skrandį, žarnyną. Portatyviniais aparatais, kurių turime tris, atliekame rentgenogramas sunkiems ligoniams palatose, operacinėje, Anesteziologijos reanimatologijos skyriuje.

  

Skyrius aprūpintas moderniais ultragarsiniais aparatais. Tiriame širdį įvairiais režimais, spalviniu dopleriu galime ištirti kraujagysles, atliekame pilvo organų, mažojo dubens, krūtų, skydliaukės echoskopinius tyrimus.

Mūsų skyriuje yra galimybė ištirti plaučių ventiliacinę funkciją kompiuteriu, atlikti elektrokardiogramą. Elektrokardiografais galima registruoti elektrokardiogramas ir atlikti krūvio mėginius.
Skyriuje turime vieną moderniausių respublikoje encefalografų, kuriuo atliekame encefalogramas.
Turime dvi EKG ir dvi AKS monitoringo sistemas, kuriomis visą parą registruojame elektrokardiogramą ir kraujospūdžio rodiklius.

Yra galimybė videoechoskopine sistema su gastrofibroskopu ir fibrokolonoskopu ištirti virškinamąjį traktą, stemplę, skrandį, žarnyną. Galime atlikti Helicobacter testą, pašalinti svetimkūnius, paimti medžiagą biopsijai, sustabdyti kraujavimą, pašalinti polipus.

MAMOGRAFIJA

2015 m. Visagino ligoninė įsigijo naują C-lanką Ziehm Solo, kuris ne tik pasižymi moderniausia vaizdo gavimo technologija, bet ir užtikrina didelį našumą ortopedijos, traumatologijos ir skausmo valdymo srityse. Didėjant įrenginių kiekiui ligoninės operacinėje, naujasis C-lankas puikiai tinka, nes tai vienas kompaktiškiausių tokio tipo įrenginių rinkoje. Jis generuoja trumpus, stačiakampius impulsus iki 25 kadrų per sekundę, užtikrindamas aiškius gaunamus vaizdus, net jei pacientas juda. Ši intelektuali impulsų technologija taip pat mažina pacientams ir personalui tenkančios apšvitos dozės kiekį. Į C-lanką integruotos visos funkcijos reikalingos vaizdų gavimui, apdorojimui ir archyvavimui.

Krūties vėžys – opiausia moterų sveikatos problema. Tačiau iki šiol ligos etiologija vis dar tebėra iki galo neaiški, mirštamumo rodikliai išlieka aukšti, o epidemiologiniais duomenimis, sergamumas pasaulyje kasmet didėja 1-2 proc. Sėkmingai kovai su vėžiu yra svarbi ir onkologinių ligų profilaktika, ir kombinuotas gydymas, ir kokybiška ilgalaikė stebėsena bei, svarbiausia, tiksli ir laiku atlikta diagnostika. Įvairiausiais diagnostikos metodais yra galimybė aptikti naviką labai anksti, t.y. neišplitusį, nedidelį ar dar net nesupiktybėjusį. Kai nustatomas ankstyvos vėžio stadijos ar neišplitęs navikas, sėkmingo gydymo (išgydymo) ir išgyvenamumo prognozės yra daug geresnės.

Mamografija – tai vaizdinis rentgeno spindulių krūtų ligų diagnostikos metodas ir vienintelis naudojamas atrankiniams tyrimams. Juo galima aptikti krūties navikus nuo 2 mm dydžio, jautrumas siekia 90 proc. Taigi mamografija – vienas svarbiausių tyrimų krūties vėžio atveju. Reguliari atrankinė mamografinė patikra mirštamumą nuo šios ligos gali sumažinti iki 30 proc. Mamografiniai tyrimai turi būti atliekami tik kokybiškais aparatais bei naudojant kokybiškas medžiagas. Tyrimui vertinti labai svarbu radiologo kompetencija bei patirtis, nes mamogramose reikia pastebėti ypač mažus pakitimus ir struktūras: mikrokalcinatus, fibrozines druoželes. Be to, krūties audinys jautrus jonizuojamajai spinduliuotei, todėl būtina užtikrinti kad kokybiškas vaizdas būtų gaunamas kuo mažesne doze. Visus šiuos reikalavimus atitinka naujas ligoninėje instaliuotas mamografijos aparatas M-IV.

Kad būtų užtikrinta kokybiška diagnostika mamografijos aparatas M-IV buvo skaitmenizuotas. Fosforinių plokščių ir skaitytuvo pagalba į laboranto darbo vietos monitoriaus ekraną išvedamas skaitmeninis vaizdas, kuris po pirminės peržiūros perduodamas į centrinį vaizdų archyvą. Radiologas savo darbo vietoje atlieka vaizdų analizę ir diagnostiką. Aukštos medicininės raiškos diagnostikos monitoriai ir daugybė programinių įrankių  (I-Read Mammo) - specializuoti mamografiniai bei suporuoti peržiūros įrankiai, pilnas rinkinys standartinių diagnostinių įrankių: Window/level, rotate, flip, pan, zoom, invert, ROI, ilgio ir kampų matavimai, anotacijos ir kt. -padeda atlikti tikslią diagnostiką.

Mamografo skaitmenizacija užbaigė visų ligoninėje naudojamų radiologinių vaizdų skaitmenizavimo procesą. Nuo šiol visi ligoninėje gaunami diagnostiniai radiologiniai vaizdai yra saugomi skaitmeniniame archyve.

Atliekamos atrankinės mamografijos patikros dėl krūties vėžio paslaugos. Informacija teikiama tel.nr. 8656 22225 nuo 9.00 iki 15.00.

  

Kompiuterinė tomografija

Kompiuterinė tomografija (KT) – tai tyrimo būdas pamatyti vidines organizmo struktūras naudojant Rentgeno spindulius. Kompiuterinis tomografas, aparatas naudojamas šiam tyrimui, siunčia ne vieną Rentgeno spindulių srautą, kaip paprastas Rentgeno spindulių aparatas, o kelis srautus skirtingais kampais.

KT yra tikslesnis tyrimas nei paprasta rentgeno nuotrauka.

 

  

KT leidžia gydytojams pamatyti vidaus organus ir kitas vidines organizmo struktūras nedarant operacijų ar kitų nemalonių procedūrų. Taip pat kompiuterinės tomogramos yra svarbios nustatant vėžio auglio (pvz., plaučių, krūties) vietą ir planuojant spindulinį gydymą.

KT tyrimas labai tinka nustatant kraujavimą į smegenis, aneurizmas (kai kraujagyslės siena išsipučia), smegenų auglius ar kitą smegenų pažeidimą. Naudojant kompiuterinę tomografiją galima aptikti auglius ir pūlinius bet kurioje kūno vietoje: smegenų, gerklų, nosiaryklės, plaučių, kepenų, kasos, šlapimo pūslės, gimdos, kiaušidžių, kaulų ir kt. Taip pat tai puikus metodas diagnozuoti daugelį plaučių ligų: plaučių uždegimą, bronchektazę, sarkoidozę, plaučių fibrozę, plaučių abscesą, pleuritą, plaučių arterijos trombinę emboliją. Taip pat šis tyrimas tinka diagnozuoti šlapimo pūslės ar tulžies pūslės akmenligę, giliųjų venų trombozę. 

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.

Apie slapukus