Chirurgijos skyrius buvo atidarytas 1989 m. Skyrius įsikūręs ligoninės pagrindinio korpuso III aukšte. Skyriuje yra 35 aktyvaus gydymo lovos, veikia dienos stacionaras. Skyrius turi du poskyrius: švarų ir pūlingą, taip pat dienos chirurgijos. Per metus atlikome 620 operacijų. Iš jų traumatologinių – 149, ekstrinių – 165, LOR – 143, planinės chirurgijos – 163.

Poskyryje gydomi operaciniai pacientai, taip pat pacientai su ūmiais pilvo susirgimais, inkstų kolika, galvos smegenų sutrikimais.

Pūlingame poskyryje gydomi pacientai su kraujagyslių susirgimais, trofinėmis opomis, cukriniu diabetu.

Skyriuje yra vienvietės, dvivietės, trivietės ir keturvietės palatos su atskirais balkonais, tualetais, vienvietės su dušo kabinomis.

Skyriuje dirba kvalifikuoti gydytojai chirurgai, kurie savo kvalifikaciją kelia Lietuvoje, Vokietijoje.

Skyriuje teikiama planinė ir ekstrinė chirurginė pagalba.

Planinei operacijai pacientai kreipiasi į pirminio lygio chirurgą ir gauna siuntimą. Antro lygio chirurgo ir traumatologo konsultacijai gali kreiptis kiekvienas pacientas, net iš kitų Lietuvos miestų ir rajonų. Atvykę pacientai į chirurgijos skyrių turi turėti asmens dokumentas, higienos reikmenis.

Skyriuje pacientai supažindinami su skyriaus vidaus tvarkos taisyklėmis ir skyriaus dienos režimu.

Ekstrinė chirurginė pagalba skyriuje teikiama visą parą.

Ypač profesionaliai ir kokybiškai teikiama laparoskopinė, proktologinė ir traumatologinė pagalba.

Chirurginių, ginekologinių ligonių paslaugoms - nauja laparoskopinė įranga. Jos pagalba atliekamos operacijos, kurių metu nereikia ilgu pjūviu atverti pilvo sienelės. Todėl ligonis greičiau pasveiksta, žymiai lengvesnis ir trumpesnis pooperacinis periodas.

Visagino ligoninėje dviem laparoskopais “Olympus” ir “Contek” atliekamos tulžies pūslės pašalinimo operacijos. Operuojamos išvaržos, atliekamos laparoskopu ir apendektomijos, ginekologinės operacijos: kiaušidžių cistų pašalinimas, operacijos, esant negimdiniam nėštumui ir kitos. Esant didžiųjų sąnarių ligoms, traumoms, gydytojai traumatologai artroskopu “Olympus” (neatveriant plačiu pjūviu  sąnario ertmės) laidinėje nejautroje atlieka įvairias sąnarių operacijas. Po jų ligoniai greičiau pasveiksta, mažesnis infekcijų pavojus, greičiau atgaunamas darbingumas.

Skyriuje atliekamos chirurginės operacijos: metaloosteosintezė, intrameduliarinė osteosintezė, išorinės fiksacijos aparatų tvirtinimas, artroskopijos (ir diagnostinės), rekonstrukcinės pėdų pirštų operacijos, mažoji invazinė chirurgija, laparoskopinė cholecistektomija, apendektomija, hernioplastika, proktologinės operacijos, hemoroidektomijos, venektomijos, analinių įtrūkimų pašalinimas.

Dienos stacionaro palatos.

Operacinė.

Ligoninėje atliekama daugybė įvairiausių operacijų - nuo „tradicinių“ atvirų iki minimaliai invazinių. Atviros operacijos dažniausiai atliekamos vykdant sudėtingas chirurgines manipuliacijas. Tokios operacijos priskiriamos stacionarinei chirurgijai, nes po jų pacientas gydomas ligoninėje kelias dienas (prireikus ir ilgiau). Minimaliai invazinės priskiriamos dienos chirurgijai, nes pacientas namo grįžta tą pačią ar kitą dieną.

Endoskopinės operacijos atliekamos pro natūralias organizmo angas (burną, makštį, tiesiąją žarną) įvedus optinį prietaisą su chirurginėmis manipuliacijos galimybėmis.

Laparoskopinės operacijos atliekamos per nedideles angeles ar pjūvius, pro kuriuos iki operuotino organo įvedami laparoskopiniai instrumentai. Viename iš instrumentų yra įmontuota vaizdo kamera. Atlikdami operaciją chirurgai jos eigą stebi ekrane.

Artroskopinės, sąnariams gydyti taikomos operacijos, kaip ir laparoskopinės, atliekamos pro dvi nedideles angeles. Naudojant optinius prietaisus, sąnariai apžiūrimi iš vidaus ir kartu atliekama operacija.

Ligoninės gydytojai  otorinolaringologai diagnozuoja ir gydo ausų, nosies ir gerklės ligas. Dažniausios otolaringologinės ligos: sinusitas, tonzilitas (angina), laringitas, ausies uždegimas, klausos pakenkimas ir kt. Operacijos atliekamos taikant bendrąją endotrachejinę anesteziją.

Teikiamos gydytojo surdologo paslaugos ir klausos aparatų parinkimas.

Gydytojas otorinolaringologas atlieka pūlinių atvėrimą, abscestonsilektomijas, furunkulų atvėrimą. Vaikams ir suaugusiems atlieka adenoidų pašalinimą, tonzilių pašalinimą, timponostomas. Suaugusiems atlieka septoplastiką, korchoplastiką taip pat atliekamas knarkimo gydymas.

Atliekamos endoskopinės apžiūros naudojant minkštą fibroskopą, kietą sinuskopą bei kietą laringoskopą. Gydytojas mikroskopu atliks: ausų apžiūrą bei LOR endolaringinės mikrochirurgines operacijas (EMO), tai papilomų ar polipų pašalinimas nuo balso klosčių.

LOR pagalba yra teikiama visą parą.

Profesionalus bendrosios praktikos slaugytojų kolektyvas pacientams teikia kokybišką priežiūrą.

Laisvalaikui pacientai gali žiūrėti TV, kurie yra abiejuose poskyriuose.

Lankytojų patogumui pirmame aukšte veikia rūbinė.